fbpx
Виберіть мову
Потрібна наша допомога?
  • Написати тобі?
  • Передзвонити тобі?
  • Наші контакти
Введіть ім'я
Введи E-mail
Напишіть повідомлення
Дякуємо за звернення!
Ми зв'яжемось з тобою на протязі 20 хвилин
Введіть ім'я
Введи номер телефону
Дякуємо за звернення!
Ми зв'яжемось з тобою на протязі 20 хвилин
address
Київ, вул. Пирогова 2

Який формат для друку краще?

Який формат для друку краще?

Майстри фотостудії '' Pixel '' Київ прекрасно знають, що якісне зображення повноцінно залежить від формату, в якому збережений файл, вдале його редагування і зможуть підказати який формат краще для друку фотографій.

Прогрес у виробництві новітніх онлайн технологій і високоякісної комп'ютерної техніки вплинув на появу сучасних форматів для записування кадрів в файлах. Сьогодні найпоширенішими є графічні формати JPEG, RAW і TIFF. Існують і інші, наприклад GIF, PNG, але поговоримо про перші три. Кожен графічний формат вартий уваги і має відмінні характеристики.

JPEG - формат

Стандартним варіантом збереження статичних кадрів в цифрових фотографічних камерах є JPEG-формат. Цифрова камера записує файли, у форматі JPEG, і вони виходять стислими, тобто картинка перед записуванням зменшується. Мінімальна стиснення залежить від якості встановлених налаштувань.

Корекція кольору і інші засоби обробки зображення піддаються чітким налаштувань камери, встановленим перед зйомкою. У форматі JPEG при неправильних налаштуваннях файл зображення можна обробити в будь-якому графічному редакторі, прибравши помилкові наслідки неписьменних налаштувань.

Мінусом є те, що при будь-якому впливі на картинку, записаної з 8-бітної розрядністю на колірний канал, файл піддається часткової втрати інформації інформації, а від цього страждає якість - зменшується кількість півтонів, страждає яскравість, насиченість, контрастність та інше. Перевагою формату JPEG є обсяг одержуваних файлів. Він найбільш економічний. Великий обсяг пам'яті при мінімальному якості і стисненні зображення відіграє основну роль, так як багато хто знаходить доцільністю зберігати файли у форматі JPEG, тим більше що зробити роздруківку файлу з флеш-карти дозволяється на будь-якому фото-принтері з автономної печаткою.

TIFF - формат.

Якщо Ви займаєтеся комерційною роздруківкою, то формат TIFF для даного процесу підходить найкраще. Найглобальнішим відмінністю форматів TIFF від JPEG - це порівняно великий розмір файлів першого. Залишається запис корисної інформації хоч із стисненням, хоч без. Обсяг збережених кадрів в форматі TIFF дуже великий. Четирехмегапіксельние кадри займають близько дванадцяти мегабайт, а восьмимегапіксельним майже двадцять чотири. Якщо роздруківку файлу JPEG-формату можна здійснити з флеш-карти на фотознімках, то з TIFF-формату вивести картинку можна тільки скориставшись комп'ютером. Даний формат відрізняється універсальністю, так як оригінали кадрів в подальшому підлягають редагуванню.

RAW - формат.

Отже, формат RAW це щось середнє між форматами JPEG і TIFF, але переваг у нього набагато більше, ніж в двох інших. Файли RAW зберігаються без втрат, мають відносно більший обсяг, якщо порівнювати з файлами JPEG та значно менший з файлами TIFF. RAW-файли зберігаються з мінімальним стисненням і якість від цього не страждає. Головними перевагами формату RAW є істотний список послес'емочной обробки, що при нестандартних умовах зйомки дозволяє отримати досить якісні фотографії і можливість збереження кадрів в даному форматі. Налаштування за замовчуванням - це ще один плюс, що дозволяє не налаштовувати кожен кадр вручну. Обсяг одержуваних кадрів так само економічний як і JPEG плюс максимальне збереження всіх зроблених зображень.

Який формат для друку фотографій краще, може знати і порадити професіонал, але однозначно вибирає формат замовник.

Наверх Вниз
0%